Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Na co zwrócić uwagę wybierając kaszankę na grilla?
Kaszanka to danie, które idealnie sprawdzi się na grilla. Można ją zakupić w sklepach spożywczych (jako wyrób produkcyjny) lub masarniach. Przy wyborze kaszanki warto zasugerować się kilkoma kryteriami – jej rozmiarem (od małych, pojedynczych kiełbasek po duże porcje rodzinne), jakością, pochodzeniem, wyważeniem przypraw. Co warto wiedzieć o kaszankach? Odpowiedź znajduje się w artykule.
Kaszanka – czym jest, cechy
Kaszanki to tradycyjne polskie kiełbasy, cieszące się uznaniem od wieków. Uznaje się je za wyroby podrobowe, wraz z salcesonem. Powstaje z mieszanki krwi wieprzowej, kaszy gryczanej i innych składników (np. słoniny, cebuli, czosnku, soli, pieprzu, gałki muszkatołowej, ziela angielskiego). Kasza gryczana to bardzo ważny dodatek, który nadaje kaszance charakterystycznej tekstury i smaku. Ważne, by krew wieprzowa pochodziła od lokalnego rzeźnika lub ekologicznego gospodarstwa rolnego. W zależności od przepisu jako składniki do kaszanki można dodać także jabłka czy rodzynki.
Kaszanka dobrej jakości
Przy wyborze kaszanki na grilla należy – przede wszystkim – zwrócić uwagę na jej jakość. Tylko wtedy można liczyć na uzyskanie potrawy o idealnym smaku i konsystencji. Zwracajmy uwagę na producenta wybranej kaszanki na grilla. Masarnia Staropolska Strzecha to cenione miejsce o dużej popularności, w którym można nabyć smaczną kaszankę. Poza tym może się ona pochwalić ofertą staropolskich kiełbas, podsuszanych kabanosów, delikatnych parówek, kiełbas szynkowych, salcesonu, wędlin, wędzonek.
Wyważenie przypraw dla smaku
Dobrej jakości kaszanka, pochodząca z cenionej masarni, wyróżnia się odpowiednim doprawieniem. Zazwyczaj takie wyroby podrobowe przyprawia się cebulą, czosnkiem, pieprzem, solą. Stosunek tych przypraw może się różnić w zależności od marki, przepisu. Jedne kaszanki będą miały delikatny posmak, natomiast inne pozostawią ostrość na języku. Aby nie spotkać się z brakiem satysfakcji, warto – przed wybraniem kaszanki – uważnie czytać etykiety, testować smaki, pytać pracowników masarni. Jeśli robimy kaszankę w domu, możemy eksperymentować z różnymi kombinacjami przypraw – dopóki nie uzyskamy takiej, która nam odpowiada. Wszystko zależy od własnych preferencji i upodobań smakowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana