Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Klasyczne dania kuchni polskiej, które nigdy nie wychodzą z mody
Chociaż obecnie obserwujemy modę na dietę wegańską i wegetariańską, lokale gastronomiczne serwujące domowe obiady wcale nie narzekają na brak gości. Tradycyjne potrawy kuchni polskiej są ponadczasowe, a w dobie sztucznej żywności można nawet stwierdzić, że cieszą się większym zainteresowaniem niż przed laty. W artykule piszemy o najsłynniejszych polskich daniach.
Pierogi na słodko i na słono
Gdyby zapytać obcokrajowca o wskazanie przykładowej potrawy charakterystycznej dla naszego regionu, z dużym prawdopodobieństwem wskaże właśnie pierogi. Nie bez przesady można powiedzieć, że są one znane niemal na całym świecie. Uniwersalność tego dnia wynika z wielu możliwości podania (na słodko i słono). Wyjątkowość natomiast z tego, że większość krajów nie ma odpowiedników naszych pierogów. Obecnie w sklepach znajdziemy gotowe produkty tego typu, które wystarczy podgrzać. Trzeba jednak przyznać, że nic nie zastąpi potrawy przygotowanej samodzielnie, bez zbędnych dodatków chemicznych poprawiających smak i przedłużających datę spożycia. Przykładem lokalu serwującego dania kuchni polskiej jest Restauracja Biznesowa w Dąbrowie Górniczej.
Przeczytaj również: Dania kuchni polskiej, które musi spróbować każdy obcokrajowiec
Klasyczny schabowy
Niedzielne obiady u rodziców czy u babć zwykle kojarzą się właśnie ze schabowym i ziemniakami (najlepiej z koperkiem). To ulubione danie Polaków na przestrzeni lat doczekało się wielu wariacji. Dziś można je przyrządzić nawet z dodatkiem grzybów, szynki czy sera. Nie zmienia to jednak faktu, że klasyczny schabowy nadal święci triumfy w większości restauracji serwujących potrawy kuchni polskiej. Warto wiedzieć, że przyrządzenie tego dania, wbrew pozorom, nie jest takie proste. Tajemnica tkwi w zastosowaniu wysokiej jakości składników od zaufanych dostawców, odpowiedniego tłuszczu i specjalnej marynaty.
Przeczytaj również: Organizacja imprez plenerowych w letnim ogródku
Staropolski żurek
Żurek to zupa serwowana głównie podczas świąt wielkanocnych, ale tak naprawdę w większości domów pojawia się na stołach wielokrotnie w ciągu roku. I nic w tym dziwnego, w końcu jest nie tylko smaczna, ale i sycąca. Tradycyjny żurek należy przygotowywać na prawdziwym zakwasie i wywarze z kości, najlepiej z dodatkiem białej kiełbasy i wędzonego boczku. Idealnym uzupełnieniem potrawy jest też jajko na twardo i chrupiąca pajda chleba np. ze smalcem. W wielu lokalach żurek podawany jest w bardzo efektownej firmie – w chlebie, zamiast głębokiego talerza.
Przeczytaj również: Domowe potrawy które możesz znaleźć w restauracji
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana