Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak przyrządzić uszy wieprzowe?
Umiejętne przygotowanie świńskich uszu pozwala na stworzenie kulinarnego arcydzieła. Mogą one stanowić podstawę sałatki oraz być ciekawą przekąską do piwa. W wielu restauracjach są serwowane jako wykwintne dania. Wiele sklepów mięsnych ma je w ofercie. Składają się one z tkanki chrzęstnej, która pozytywnie wpływa na stan włosów, paznokci, skóry oraz stawów. Dowiedz się, jak można je przyrządzić!
Sposoby przygotowania świńskich uszu
Odpowiednie przyrządzenie świńskich uszu może być czasochłonnym procesem. Nie jest on jednak trudny i nawet niedoświadczony kucharz poradzi sobie z tym zadaniem. Trzeba pamiętać, że przetwarzanie podrobów jest trudnym etapem przygotowania dania. Uszy należy dobrze oczyścić, szczeciną zgolić oraz przypalić nad otwartym ogniem. W efekcie powinno się uzyskać różowe elementy, które parzy się przez 5 minut we wrzątku.
Oczyszczone uszy moczy się w chłodnej wodzie przez minimum 2 godziny. Etap ten nie powinien jednak przekraczać 12 godzin. Jak wskazują specjaliści firmy MichnaMeat, przed gotowanie uszy należy ponownie umyć. Na ogół gotuje się je w całości, przez około 3-4 godziny. Warto pamiętać, że surowa tkanka chrząstki jest niezwykle twarda. Wycięcie mniejszych kawałków na tym etapie jest na ogół bardzo trudne.
Czas gotowania zależy od wielkości uszu oraz celu, dla którego są one przetwarzane. W przypadku smażenia i gotowania na małym ogniu, powinny wystarczyć 3 godziny. Jeśli mają one posłużyć do przygotowania salcesonu, warto poddać je obróbce termicznej przez dodatkową godzinę. W trakcie gotowania, na powierzchni zbiera się piana, którą należy usunąć. Wyjątkowy smak i aromat uszu uzyska się poprzez dodanie w trakcie gotowania przypraw, warzyw i korzeni. Sól można zastosować jedynie na krótko przed zdjęciem potrawy z ognia.
Dania z uszu wieprzowych
Uszy wieprzowe mogą posłużyć do przygotowania wielu ciekawych potraw. Wśród najpopularniejszych znajdują się:
- pikantna przekąska do piwa,
- koreańska sałatka,
- uszy pieczone z warzywami, groszkiem i fasolą,
- galareta z uszu,
- chrupiące uszy wieprzowe,
- prasowane świńskie uszy po litewsku,
- smażone uszy wieprzowe z chili, młodym porem i ziołami.
Uszy wieprzowe mogą mieć korzystny wpływ na stawy. Tłumaczy się to wysoką zwartością kolagenu oraz wapnia, które stanowią podstawę chrząstki. Co ważne, zawarty w nich wapń jest całkowicie wchłaniany przez ludzki organizm. Dostarczają one również kolagenu, ważnego dla zdrowej skóry, paznokci oraz wzrostu włosów. Mogą one uzupełniać dietę, która ma na celu zapobieganie rozwojowi osteoporozy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana